רעיונות לנסיעות

מדריך לטיולים בני קיימא וידידותיים לסביבה

אנשים מודעים לסביבה מחפשים כל הזמן דרכים לעשות בחירות יומיומיות ידידותיות לסביבה. בסופו של דבר, המטרה היא לחיות אורח חיים ידידותי לסביבה. מביצוע החלפות בר-קיימא ועד לקניות מקומיות, יש שפע של אפשרויות שאתה יכול לעשות. עם זאת, הצורך בקבלת החלטות מודעות מתעלה על הבית והסביבה הקרובה שלנו. אנחנו צריכים גם לשקול את הדרך שבה אנחנו מטיילים. 

תעשיית הנסיעות והתיירות נותרה אחד התורמים המרכזיים לאתגרים סביבתיים. ההשפעה שלו נוכחת מפליטת הפחמן ממטוסים ועד לאופן ניהול בתי המלון.

אז מה זה אומר על המטיילים? ככל שלשחקני התעשייה הגדולים יש תפקידים גדולים למלא, אנחנו כיחידים צריכים גם להעמיד את עצמנו באחריות. זה המקום שבו טיולים ידידותיים לסביבה או ירוקים באים לשחק. 

מה זה נסיעות ידידותיות לסביבה?

נסיעות ידידותיות לסביבה, שלעיתים מחליפות נסיעה בת קיימא או ירוקה, מתייחסת לחלופת נסיעה ירוקה יותר. טיול בר קיימא מכיר בהשפעות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות של נסיעה. הוא שואף למזער את ההשפעות הללו. כדרך לבלום את ההשפעות השליליות של נסיעות, מטיילים אקולוגיים נותנים עדיפות לפרקטיקות אחראיות ובעלות קיימא. 

אנשים רבים משלבים את הפרקטיקה הרחבה יותר של נסיעות אחראיות, המדגישות פעולות אינדיבידואליות בתוך כל קהילה מקומית. באמצעות זה, נסיעות אחראיות מתייחסות להשפעה הסביבתית השלילית של נסיעות ולהשפעותיה על הכלכלות המקומיות.

היא גם שואפת להגן על האנשים המקומיים על ידי כיבוד המנהגים המקומיים, השפה המקומית, התרבות המקומית והמסורת התרבותית המקומית של היעד בכללותה. 

מדוע תיירות או נסיעות בת קיימא חשובים?

לנסיעות ולתיירות יש השפעות סביבתיות משמעותיות. טביעת הרגל הפחמנית של תעשיית הנסיעות משחקת תפקיד בשינויי האקלים. בתורו,  שינויי האקלים משפיעים גם על התיירות העולמית.

המגזר תורם  לזיהום אוויר זיהום קרקע , בעיות פסולת וצריכת יתר של משאבים. בין 2009 ל-2013,  מחקר מראה שהתיירות תרמה כ-8% מפליטת גזי החממה העולמית 3 . עם תעופה בלבד,  מאמר מציע שניתן להשוות את הפליטות שלה לסך הפליטות שגרמניה מייצרת 4

מלבד פליטת פחמן, התיירות ממלאת גם תפקיד בדלדול המשאבים המקומיים, ובכך מפעילה לחץ על קהילות מקומיות. באמצעות מאמץ קולקטיבי שמתחיל ביחידים, אנו יכולים לעשות שינוי כדי להפוך את הטיול לירוק יותר.

כאשר אנו מטיילים בר קיימא, אנו מגנים על האנשים ועל כדור הארץ. אם אתה במסע כמטייל בר קיימא, כתבנו מדריך עם טיפים לטיולים ברי קיימא. 

טיפים לטיולים ירוקים

סיפקנו מדריך אם אתם מחפשים דרכים להשפיע פחות על הסביבה כשאתם מטיילים.

על ידי אימוץ הטיפים הידידותיים לסביבה, אתה בדרך לתמוך בחיים בר קיימא באמצעות שיטות נסיעה אחראיות. מלבד היתרונות הסביבתיים, נסיעה ידידותית לסביבה מספקת לך גם את הסיפוק של הגנה על הקהילות המארחות. 

תמכו בכלכלה המקומית

אחד הטיפים החשובים ביותר לטיולים הוא קודם כל לחקור את היישוב שלך. טיולים מקומיים הם דרך מצוינת לחקור את העיר, המדינה וסביבותיה. כמו כן, הוא תורם לבנייה ולתמיכה בכלכלה הסמוכה.

אם אתם מחפשים יעד לחופשה או סתם חופשת סוף שבוע, לפעמים המקומות הקרובים לבית יכולים להיות ההימור הטוב ביותר שלכם. כאשר יותר אנשים מתחילים לחקור את הקהילות המארחות שלהם, זה מפחית את פליטת הפחמן של מטוס. נסיעות מקומיות לא אומר שאתה לא יכול לחקור חלקים אחרים של העולם. במקום זאת, זה גם נותן מקום לשקול לחקור את הבית או המדינה השכנה שלך. 

כנוסע מקומי בר קיימא, אתה יכול גם לחסוך כסף שאחרת היה הולך לטיסות. כשאתה נוסע מקומי, מטוסים הם לא-לא. בחירה באפשרויות תחבורה ציבורית כמו רכבת מסייעת בצריכת האנרגיה ומפחיתה את טביעת הרגל הפחמנית שלך.

לכן, בפעם הבאה שאתם מתפתים להצעות המחיר הנמוכות של חברות התעופה, שקול תחילה את חווית הנסיעה הירוקה של חקר אזורים מקומיים. 

בחר אפשרויות תחבורה עם פליטת פחמן נמוכה

בין אם אתה נוסע מקומי או בינלאומי, אפשרויות התחבורה שלך חשובות. עד כמה שזה נראה יוקרתי להשתמש במכוניות פרטיות וכדומה, זה מוביל ליותר פליטת פחמן.

תחבורה ציבורית היא דרך מצוינת לצמצם את מספר המכוניות או כלי הרכב על הכביש. כתוצאה מכך, הוא מציג אפשרות ידידותית לסביבה להסתובב במקום חדש. נסיעה ברכבת או באוטובוס ציבורי היא דרך מצוינת להפחית את הפליטות באטמוספרה. 

במידת האפשר, אתה יכול גם להשתמש באופניים להשכרה כדי לנוע בערים או בערים. באמצעות מאמצים אישיים מגיעים שינויים קולקטיביים. סוגים אלה של אמצעי תחבורה גם משפרים את חווית הסיור שלך. תרגישו קרובים יותר למקומיים ותיהנו מהחוויה התיירותית המלאה.

להתנסויות פרטיות ניתן לשכור רכב היברידי או חשמלי. זה עושה הבדל עצום בהשוואה למכוניות בנזין כי זה מתורגם לפחות דלק ופליטות נמוכות יותר.

במקרה שיש צורך בטיסה, בחרו בטיסה ישירה. טיסות ללא הפסקה מציגות אמצעי תחבורה חסכוני יותר בדלק. בנוסף, זה חוסך הרבה מהזמן שאתה מבלה בעצירה במקומות שונים. באופן דומה, לחברות תעופה תקציביות יש לרוב טביעת רגל פחמנית פחותה בגלל יותר נוסעים לטיסה.

בחר חברת טיולים בת קיימא

מפעילי טיולים מקדמים באופן משמעותי תיירות בת קיימא ושומרים (או פוגעים) בסביבה הטבעית. בכל פעם שאתה רוצה להזמין דרך מפעיל טיולים, בחר את אלה שתומכים בנסיעה ידידותית לסביבה.

כדאי גם להכיר בכך שחברות רבות משתמשות  ב- greenwashing  כדי למשוך לקוחות. כדי לדעת יותר על מפעיל טיולים או חברה, בדוק באתר האינטרנט ובביקורות שלהם לגבי המדיניות הידידותית לסביבה שלהם. חברת  נסיעות בת קיימא  תיקח על עצמה פרויקטים להפחתת פחמן ותספק לתיירים שלה טיפים לטיולים ירוקים. רבים מהם גם מקזזים את טביעת הרגל הפחמנית שלהם כדרך להחזיר את האיזון ולהפחית את השפעת שינויי האקלים. 

מלבד חברות בר קיימא, תוכלו גם לתמוך במדריכי טיולים מקומיים. למדריכי טיולים מקומיים רבים יש גם יוזמות קיימות המבקשות להגן על האנשים והקהילות המקומיות. כתוצאה מכך, תקבל את הסיפוק שהכסף שלך הולך למטרות מוצדקות.

יתר על כן, חברות טיולים מקומיות ובר-קיימא רבות גם לא יתמכו בסכנה של חיות בר למטרות רווחים. חלק ניכר מהכספים שהם מקבלים הולך לפרויקטים ברי קיימא כמו  בניית אנרגיה מתחדשת  ונטיעת  עצים . לכן, חשוב לשקול את השיטות שחברות אלו נוקטות. 

ארוז ערכת נסיעות אפס-פסולת או בר-קיימא

נסיעה תמיד דורשת דברים חיוניים. אין ספק שתזדקק לפריטים כמו מברשת השיניים, השמפו, הבקבוק והתיק שלך.

כאשר אנשים מתכוננים לנסיעה, בדרך כלל יש נטייה לרכוש פריטים חדשים. כתוצאה מכך, זה יכול להוביל להצטיידות בדברים עם השפעות סביבתיות שליליות. פריטים כאלה כוללים מוצרי טיפוח, תיקי נסיעות ופריטים אחרים שהם רואים בהם נחוצים.

כשאתה מתכונן לטיול, צא תמיד עם  ערכת נסיעות בת קיימא . זה צריך לכלול צרכים כגון  מברשת שיניים ידידותית לסביבה משחת שיניים רפידות כותנה וחטיפי  שמפו  ומרכך. 

כמו כן, חשוב לשאת חפצים כמו  תיק רב פעמי  ובקבוק  מים רב פעמי . נטילת מוצרים כאלה תמנע ממך את הצורך להגיע לשקיות ניילון או בקבוקי פלסטיק חד פעמיים. ולמרות שזה עשוי להיראות צעד קטן,  קחו קשית רב פעמית לתרמיל  שלכם   , כך שבכל פעם שתחטפו סודה או משקה קר, תוכלו גם לתפוס פחות קשיות פלסטיק ולעזור להפחית את פסולת הפלסטיק.

אם אתה במדינה חדשה, יש סיכוי גבוה שתרצה לנסות את התוצרת והמשקאות המקומיים שלהם. אם לא מוכנים, זה יכול להוביל לפריטים פטרוניים כמו בקבוקי פלסטיק, כוסות וסכו”ם.

התיירות תורמת באופן משמעותי לפסולת ולזיהום כאשר תוכנית המיחזור של מדינה אינה חזקה. ערכה בת קיימא תעזור להפחתת הפסולת שלך. 

 כבה מכשירים כאשר אינם בשימוש

באותה דרך שבה זה חל על שיטות עבודה בבית, היא חלה כשלא בבית. השתמש תמיד  בטיפים לחיסכון באנרגיה  כאשר אתה מתגורר בבית מלון או בבית מגורים מקומי.

לזכור לכבות מכשירי חשמל היא אחד הטיפים החשובים ביותר לטיולים בר-קיימא. שקול שיטות כמו כיבוי הטלוויזיה כאשר אינך צופה וניתוק המכשירים כאשר אינם נטענים. כשאתם עוזבים את חדר המלון או הלינה שלכם, עשו לכם הרגל לכבות את  המזגנים  והמאווררים. כמו כן, שימו לב למכשירים קטנים כמו האורות.

שיטות אלה עוזרות לחסוך בחשמל ובאנרגיה.

אם מחנאות, שקול מטענים סולאריים ופנסים  סולאריים ; הכל עוזר. זה, בתורו, מפחית את הלחץ של ייצור כוח נוסף, ובכך מפחית את הפליטות.

מטייל ידידותי לסביבה צריך גם לשקול לעשות מקלחות קצרות יותר ולייבש את הבגדים באוויר. 

הצב שלט ‘נא לא להפריע’ עבור ספקי שירות

כאשר שוהים במקומות כמו בתי מלון, זה נורמלי לגשת לספקי שירות. נותני השירות הם האנשים שבאים באופן קבוע להחליף את הסדינים שלך ולשאוב את הרצפות. כחלק מהנהלים במלון, אנשים אלה נוטים להגיע באופן די קבוע לעשות את עבודתם.

סביר להניח שתבחין שהם מחליפים את הסדינים או המגבות שלך כל יומיים או באופן קבוע. כתוצאה מכך, ההשפעה המצטברת של פרקטיקות אלה מובילה ליותר צריכת אנרגיה ומים. זה גם יוצר יותר פסולת. קחו בחשבון שזה לא רק החדר שלכם שהם נותנים שירות. 

בקנה מידה גדול, פרקטיקות אלה יוצרות יותר השפעות סביבתיות ממה שאתה יכול לדמיין. אם אתה שוהה במלון במשך כמה ימים, אתה יכול להגיד להם לא להחליף סדינים לעתים קרובות כל כך. זה חל גם על שירותים כמו שאיבת אבק מתמדת.

מצד שני, אתה יכול פשוט להציב שלט ‘נא לא להפריע’ על הדלת שלך. אם יותר אנשים ישתמשו בנוהג זה, בתי המלון ייצרו פחות פסולת, ישתמשו בפחות מים ופחות חומרי ניקוי כימיים. טיפ זה לטיולים בר-קיימא גם עוזר לתמוך ביעילות אנרגטית ומשמעותו שהם לא יחליפו ללא צורך את כל אביזרי האמבטיה האלה שעוזרים להפחית את צריכת הפלסטיק.

יתרה מכך, בהתאם ליעד ולתקציב שלך, חפשו את המלונות הברי-קיימאים שלנו שעושים את המייל הנוסף כדי להפחית את ההשפעה הסביבתית שלהם.

קניות מקומיות

פטרונות של סמנים ועסקים מקומיים הם אחד מהטיפים החשובים לטיולים בר-קיימא. כשאתה הולך לשווקים מקומיים או קונה מהמקומיים, זה עוזר לך להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלך. כמו כן, קניות מקומיות מאפשרות לך ליצור אינטראקציה עם אנשים, לפגוש תיירים אחרים ולתרום לכלכלה. זה פותח את נקודת המבט שלך גם על המורשת התרבותית של האנשים. 

לעתים קרובות, כסף שהוצא באמצעות תיירות בסופו של דבר עוזב את יעד הטיול לטובת תאגידים גדולים. כאשר אתה מתנשא לעסקים מקומיים, אתה תשפיע לטובה על האנשים והכלכלה.

בין אם זה הצורך  לאכול מקומי , לשתות או לקנות, תמיד שקול להתנשא על המקומיים. חפש מוצרי סחר הוגן אם אתה קונה מזכרות מהחנויות הגדולות יותר, מה שאומר שהן לא יוצרו בתנאי עבודה לא אתיים.

ביקור במקומות כמו השוק המקומי הוא מנהג טיול בר קיימא. אתה גם מקבל את ההזדמנות לאכול אוכל מקומי ולמצוא פנינים ייחודיות לכל יעד. 

עסוק בפעילויות ידידותיות לסביבה

זה רק נורמלי שתרצה לחפש הרפתקאות כשאתה מטייל. לפני שתעזוב את עיר הולדתך, סביר להניח שיצרת מסלול לכל הפעילויות בהן תרצה להשתתף.

כשזה מגיע לטיולים ידידותיים לסביבה, חיוני לשקול פעילויות ידידותיות לסביבה. בכל פעם שאתה מטייל, שים עדיפות לשמר את המקומות שבהם אתה מבקר. כשאתה מכין את רשימת הדליים שלך, למה שלא תמלא אותה בפעילויות שבטוח שהשפעה פחותה על הסביבה? דברים כמו טיולים רגליים ורכיבה על אופניים הם דרכים מצוינות להפחית את פליטת פליטת הרכב.

למשל, בטיולים כאלה, זכרו תמיד להישאר במסלולי ההליכה המסומנים. זה עוזר לך להימנע מפגיעה בצמחייה המקומית ומגן עליך מפני נזק פוטנציאלי. פעילויות מים אחראיות שאינן משפיעות על החיים הימיים, קמפינג ופיקניקים הן עוד כמה פעילויות מהנות ומודעות לסביבה. 

לייצר פחות פסולת

כשאתה מטייל או עוסק בפעילויות נסיעות, זכור להפחית את הפסולת שלך ככל האפשר. זה מתקשר לפרקטיקות כמו להחזיק  בקבוק מים לשימוש חוזר  בהישג יד, שקיות בד ושקיות תוצרת לשימוש חוזר.

למשל, הימנעו מזריקת פסולת ממזונות שאתם אוכלים או שותים בטיול, ובהחלט הימנעו מזריקתם בשקית ניילון. עוד נקודה טובה שיש לציין היא לשאול סביב תוכניות מיחזור מקומיות.

כאשר אתה יודע את הנחיות המיחזור שלהם, אתה יכול לתרום להפחתת הפסולת הנשלחת למזבלות. ככל שהמטרה היא  להיות אפס בזבוז , זה יכול להיות קשה לביצוע ללא רבב. לאור זה, הופך להיות חיוני לקחת על עצמו מאמצים אחראיים שעושים את ההבדל. 

בחר חברות תעופה המשתמשות בדלק ביולוגי מתחדש

עוד אחד מהטיפים החשובים לנסיעות בר-קיימא הוא לשים לב לחברת התעופה שבה אתה משתמש. זה לא חדשות שמטוסים תורמים כמות משמעותית של פליטות שגורמות לזיהום אוויר. לאורך זמן, זה ממשיך לתרום למשבר האקלים.

חברות תעופה רבות משתמשות בדלקים שמקורם בנפט 1 , היוצרים כמויות גדולות של פליטות. בתגובה, חברות תעופה מסוימות מבצעות שינויים בני קיימא לשימוש בדלק ביולוגי מתחדש. דלק ביולוגי בר קיימא, מתחדש או אלטרנטיבי מגיעים מחומרי גלם מתחדשים כמו יבולים ופסולת חקלאית. 

חברות תעופה מתקדמות תורמות לפתרון של בלימת הפליטות הנוצרות מדלקים שמקורם בנפט. למרות שהאפשרות הראשונה היא נסיעה באמצעי תחבורה עם השפעה מינימלית, ישנם מקרים בהם יש צורך במטוסים.

לכן, כמטייל מודע לסביבה, חפש תמיד חברות תעופה מתקדמות המשתמשות בדלק ביולוגי מתחדש. במקרה זה, האחריות מוטלת הן בידי חברות התעופה והן של נוסעים המבקשים להשתמש בחברות תעופה. לא מספיק שחברות תעופה יבצעו את המעבר, אלא שאנשים יבחרו גם כדי לתמוך ביוזמות קיימות בעלות השפעה חיובית.

הישארו במקומות לינה ברי קיימא ובבעלות מקומית

כשמחפשים מקומות לינה, עד כמה שאפשר, הישאר מקומי. בתי המלון ממשיכים להשפיע על הסביבה משמעותית בענף התיירות. הם מחזיקים במלאי המון מוצרים חד פעמיים, שכאשר אנשים משתמשים בהם באמצע הדרך, הם זורקים.

מלבד זאת, יש להם גם צריכת אנרגיה גדולה ותורמים לבזבוז מים. מכיוון שרבות מהרשתות הגדולות הללו מונעות רווח, הן אינן מודאגות לחלוטין עם תודעה אקולוגית. 

כאן, האחריות היא על הצרכנים לבחור בהתאמות בר קיימא. לאור זה, עליך לבחור מגורים מקומיים במידת האפשר.

רשתות מלונות גדולות ותאגידים גדולים מתעלים לרוב את הרווחים מהיעדים המקומיים למדינות שלהם. דליפה כלכלית זו פירושה שהמקומות הללו מנוצלים מבלי לתרום לכלכלות המקומיות שלהם. תמיד שאל שאלות על היוזמות הקיימות והאתיות שלהם בכל פעם שאתה נשאר במקום. ההימור הטוב ביותר שלך הוא תמיד לחקור לפני הזמנת מקום.

בחר התאמות שמתעדפות פרקטיקות בר קיימא ואתיות. פרקטיקות כאלה כוללות שימוש בתאורה חסכונית באנרגיה ואספקת מוצרים במיכלים בתפזורת. גם לינה אקולוגית מחליפה סדינים בתדירות נמוכה יותר. כשאנשים יתחילו לדרוש מקומות לינה ידידותיים יותר לסביבה, זה יעודד בתי מלון לבצע שינויים. 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button