רעיונות לנסיעות

טיולי פסטיבלים ואירועים: חוגגים מסביב לעולם

טיולי פסטיבלים ואירועים: חוגגים מסביב לעולם

אחת ההנאות הגדולות ביותר בטיול היא היכולת ללמוד על תרבויות אחרות. במהלך הטיולים שלנו, אנחנו זוכים לראות איך אנשים אחרים חיים. אנו לומדים על המנהגים שלהם, איזה מאכלים הם אוכלים, היכן הם חיים ואיך הם חוגגים את החיים.

אתה יכול ללמוד הרבה על תרבויות אחרות על ידי הליכה בשווקים שלה ותצפית על הפסטיבלים והחגיגות שלה. אם אתה אוהב לטייל, יש הרבה פסטיבלי מורשת עולמית ברחבי העולם. רבים מהאירועים הללו הם חלק מהפסטיבלים המדהימים ביותר בעולם והם אטרקציות ענקיות לתיירים.

במאמר זה על הפסטיבלים המדהימים ביותר בעולם, אני מתכוון לשרטט את האירועים המובילים להשתתף בהם. כמובן, אלו אינם הפסטיבלים הבינלאומיים הראויים היחידים ברחבי העולם שתוכלו לנסוע לראות. פירוט כל הפסטיבלים הראויים בעולם יהיה מאמץ מתיש. עם זאת, רשימה זו אכן מייצגת כמה מהפסטיבלים הידועים והמפורסמים בעולם. רבים מהפסטיבלים ברשימה זו נמצאים ברשימת דלי הנסיעות שלי.

אם יש פסטיבלים או חגיגות שתרצו להזכיר או מתכננים להשתתף, אנא עדכנו אותי בתגובות. לא רק שאהיה אסיר תודה, אלא שגם מטיילים אחרים הקוראים ישמחו לשמוע את דעתך. ללמוד עוד על פסטיבלי העולם המדהימים ביותר שיש בחוץ זה כל הפואנטה של ​​המאמר הזה!

אוקטוברפסט במינכן

האירוע הראשון ברשימת הפסטיבלים העולמיים המדהימים ביותר להשתתף בו הוא אחד המפורסמים ביותר. מה שהתחיל בנישואים בין הנסיך לודוויג לנסיכה תרז ב-1810 הפך במהרה לחגיגה תרבותית ענקית. ללא ספק, אוקטוברפסט הוא אחד הפסטיבלים המדהימים בעולם למטיילים להשתתף בהם. אוקטוברפסט מתקיים מדי שנה בספטמבר,   הוא פסטיבל במינכן ובכל אזור בוואריה של גרמניה. 

הוא מושך למעלה מ-6 מיליון מבקרים מדי שנה, מה שהופך אותו לפסטיבל הגדול בעולם. הפסטיבל כולל שמלה בווארית מסורתית וצריכת בירה בווארית. אם אתם מתכננים להשתתף באוקטוברפסט יום אחד, הקפידו לתכנן את הטיול שלכם זמן רב מראש. הפסטיבל פופולרי במיוחד, כאשר אנשים מכל העולם נוסעים למינכן כדי להשתתף בו.

מרדי גרא בניו אורלינס

מרדי גרא , שמתורגם ל”יום שלישי השמן” באנגלית, הוא אחת מחגיגות הקרנבל הידועות בעולם הזה. החגיגה מתקיימת בניו אורלינס ומסמנת את תחילת העונה הנוצרית של התענית. 

המרדי גרא, או יום שלישי השמן, עצמו מתקיים תמיד ביום שלישי לפני  יום רביעי של האפר . חגיגת המרדי גרא הראשונה התקיימה לפני למעלה מ-175 שנה. זה הופך אותו לאחד הפסטיבלים העתיקים ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית. במהלך המרדי גרא, יש אינספור תהלוכות, נשפי מסכות ומסיבות קינג קייק שמתקיימות ברחבי העיר.

איש בוער במדבר הסלע השחור

מה שהתחיל כמפגש אינטימי של חברים בבייק ביץ’ בסן פרנסיסקו ב-1986 הפך לאחד הפסטיבלים המעניינים והמופנמים בעולם הזה.

האירוע מתקיים מדי שנה במדבר הסלע השחור בצפון נבאדה בארצות הברית. Burning Man מתרכז סביב בניית קהילה, “ביטוי עצמי רדיקלי” ו”הסתמכות עצמית רדיקלית”. אם תגיעו, תהיו עדים לגולת הכותרת, שהיא שריפת הטקס של דמות עץ גדולה.

Burning Man  מושך כעת מבקרים מכל רחבי העולם. למעשה, לפסטיבל 2017 נכחו בסך הכל למעלה מ-70,000 איש. זה בהחלט אחד הפסטיבלים העולמיים המדהימים ביותר ברשימה שלי ואחד שלדעתי יהיה מדהים להשתתף בו.

קרנבל בריו דה ז’נרו

אחד הפסטיבלים הגדולים בעולם מתרחש בריו דה ז’נרו בכל אביב לקראת עונת הפסחא. עם למעלה מ-5 מיליון אנשים בשנה שמציפים את רחובות ריו לרגל החגיגה, זה נחשב לקרנבל הגדול בעולם. עוד יותר מדהימה היא העובדה שלמעלה מחצי מיליון מהמשתתפים הללו הם בדרך כלל מבקרים.

משנת 1723,  קרנבל  בריו הוא תצוגה מדהימה של צבעים, תלבושות, ריקודים וחגיגות. בכל שנה, כ-70 בתי ספר שונים מתחרים על הפרסים ועל גאוות השכונה שלהם. זה באמת אחד הפסטיבלים הכי מדהימים בעולם ואני משתוקק להשתתף בו באופן אישי.

יום פטריק הקדוש בדבלין

חג פטריק הקדוש, הידוע בכינויו  יום פטריק הקדוש , הוא חג תרבותי ודתי באירלנד. בכל שנה, חג זה נחגג ב-17 במרץ. חג זה חוגג את  פטריק הקדוש , שהוא הקדוש המוכר ביותר מבין הקדושים הפטרונים של אירלנד. באופן ספציפי, הוא חוגג את הגעתה של הנצרות לאירלנד. פטריק הקדוש מילא תפקיד בולט בהבאת הנצרות לאירלנד מבריטניה הרומית במהלך המאה החמישית לספירה.

בחג זה נהוג להתלבש בבגדים ירוקים ושמרוקים. מעניין שזה מה שסנט פטריק נהג להסביר את הנצרות לפגאנים שחיו באירלנד באותה תקופה. כדי לחגוג, יש בדרך כלל תהלוכות ציבוריות גדולות ברחבי הארץ.

החג נחגג גם עם מוזיקה וריקוד אירי מסורתי, כמו גם אוכל ושתייה טובים. קשה לדמיין חגיגת יום פטריק הקדוש מדהימה יותר מאשר בדבלין. ההשתתפות בחגיגה שם צריכה להיות במקום גבוה ברשימת כל מטיילים.

 

Loi Krathong בצ’אנג מאי הורדת Mp3 בחינם

ידוע בתור “פסטיבל האורות”, Loi Krathong הוא אחד הפסטיבלים המדהימים ביותר בעולם. בכל חודש נובמבר בתאילנד, כמו גם בחלקים מלאוס ומיאנמר, אנשים יוצאים לחגוג את החג הזה. Loi Krathong  היא חגיגה לשטוף את החטאים והאסונות של השנה האחרונה. בנוסף, זה גם זמן להביע משאלות והחלטה לקראת השנה החדשה שמתקרבת.

בתאילנדית, משמעות המילה Loi היא “לצוף” והמילה Krathong פירושה “גזע בננה”. אז, ניתן לפרש את המונח Loi Krathong כמשמעו “גזע בננה צף”. כדי לחגוג את החג, הלקוחות בונים סלים צפים שהם מניחים בהם נרות וצפים על הנהר.

חגיגת הסל הצף נערכת יום אחרי שהם משחררים פנסים צפים המשתחררים לשמיים. באופן לא מפתיע, זהו אחד המראות היפים ביותר שאתה יכול לדמיין. זו הסיבה שאני חושב שחגיגת החג הזו מדורגת במקום גבוה ברשימות של מטיילים רבים לראות באופן אישי.

יום המתים במקסיקו סיטי

למרות ש-Cinco de Mayo עשוי לקבל יותר תשומת לב בארה”ב,  Dia de Los Muertos , היא חגיגת החג הגדולה יותר במקסיקו. פירוש השם הוא “יום המתים”, והוא מתקיים מדי שנה בין ה-31 באוקטובר ל-2 בנובמבר. החג הוא סיבה למשפחות להתכנס ולחגוג את אותם אהובים שהלכו לעולמם.

כדי לכבד בני משפחה שעברו, משפחות בונות מזבחות פרטיים, המכונים אופרנדות. הם מניחים תצלומים של יקיריהם שנפטרו על מזבחיהם כדי לזכור אותם. בנוסף, לעתים קרובות אנשים מניחים פרחי ציפורני חתול אצטקים וגולגולות סוכר כדי להוסיף קישוט. במופע זיכרון נוסף יבקרו משפחות גם באתרי הקבר של יקיריהם כדי לחלוק להם כבוד. כאשר הם מבקרים, לעתים קרובות הם ישאירו את החפצים האהובים עליהם במחווה.

בערים רבות ברחבי מקסיקו מתקיימות חגיגות ומצעדים גדולים סביב החג. במהלך החגיגות הללו, הילדים יתלבשו בתחפושת ויעברו מדלת לדלת ויבקשו פינוקים. זה דומה מאוד למה שילדים עושים לליל כל הקדושים בארצות הברית. Día de Los Muertos הוא ללא ספק אחד מפסטיבלי התרבות המובילים לחוות ממקור ראשון. אם אתם מתכננים לבקר, החגיגה במקסיקו סיטי היא ללא ספק המדהימה ביותר למבקרים לראות.

פסטיבל הולי בהודו, נפאל וסרי לנקה

אני לא חושב שיש חג צבעוני יותר על הפלנטה. לא רק זה, אלא שאפשר לטעון שאין חג שמח יותר שנחגג גם כן. בכל שנה ביום שאחרי הירח המלא במרץ, חוגגים הינדים, סיקים ואנשים אחרים מאמינים את ניצחון הטוב על הרע. פסטיבל  הולי  נחגג ברחבי הודו, נפאל, סרי לנקה ומדינות אחרות עם אוכלוסיה אינדית גדולה.

הפסטיבל, הידוע גם כ”חג הצבעים”, חוגג גם את סוף החורף ואת שפע יבולי האביב הקרובים. במהלך החגיגות, פטרונים זורקים אבקה צבעונית ומים צבעוניים זה על זה. בנוסף, לעיתים קרובות מתקיימות מסיבות לחגוג ולריקוד מתחת למתזי מים.

אם צפיתם בתוכנית הטלוויזיה “אידיוט בחו”ל, קארל פילקינגטון מופתע כשהוא יוצא מהמלון שלו בהודו ונקלע  לחגיגות ההולי .

זה יהיה פסטיבל מדהים לחלוטין לחוות באופן אישי והוא נמצא גבוה מאוד ברשימת החוויות שלי בטיולים. 

מרוץ אידיטרוד בנומה, אלסקה

אם אתם מחפשים אירוע ספורט ייחודי ומדהים להשתתף בו במהלך הטיולים שלכם, אז  מרוץ Iditarod  באלסקה שבארצות הברית הוא בדיוק בסמטה שלכם. מרוץ מזחלות כלבים אפי זה החל בשנת 1973 והפך לאחד מהישגי הסיבולת הידועים לשמצה בעולם.

בכל שנה בשבת הראשונה של מרץ, משתתפי האידיטרוד מרצים את צוותי הכלבים שלהם  מאנקורג  לנומה  . הזוכה במרוץ זה של 938 מיילים או 1,509 ק”מ זוכה לתבוע את הפרס של מזחלת הכלבים הטובה בעולם. זהו הישג אפי של סיבולת מכיוון שהמשתתפים חייבים להילחם בקור, בעייפות ובאלמנטים לאורך ימים רבים כדי לנצח במירוץ.

בדרכם לקו הסיום, הרוכבים עוברים בערים קטנות רבות באלסקה, מה שנותן לצופים מושב בשורה הראשונה למירוץ. בעיירות שבהן עובר המירוץ זהו אירוע מונומנטלי שכל העיירה מתגלה לעתים קרובות לצפות בו. מירוצים אפיים אלה של סיבולת הם מעטים ורחוקים ביניהם בימינו, במיוחד כאלה שמערבים בני אדם ובעלי חיים עובדים במקביל. זו הסיבה שה-Iditarod ערך את רשימת הפסטיבלים והאירועים המובילים עבור מטיילים לחוות במהלך חייהם.

ריצת השוורים בפמפלונה, ספרד

אני לא חושב שהפסטיבל הזה צריך הרבה היכרות מכיוון שהוא ללא ספק אחד מפסטיבלי התרבות המפורסמים בעולם הזה. למרות שהם מתקיימים בפורטוגל, מקסיקו, דרום צרפת וחלקים אחרים של ספרד , אחת מהריצות המפורסמות ביותר   בעולם מתרחשת בפמפלונה, ספרד במהלך פסטיבל סנפרמינים בן שמונה הימים לכבוד סנט פרמין. במהלך הפסטיבל נחסם חלק מהעיר פמפלונה וקבוצה קטנה של שוורים משתחררת פנימה. השוורים רצים ברחובות ומקובל שפטרונים, כולם לובשים לבן, בורחים לפני השוורים ומנסים להימנע מדריסה.

במהלך הפסטיבל חוגגים בעיר אוכל, שתייה וחגיגות שמכלים את העיירה. כל הפסטיבל הוא מסיבה אחת ענקית, אז אם אתם מתכננים לבקר ב-  Running of the Bulls , ודאו שאתם מכינים את נעלי הריצה שלכם ואתם מוכנים למסיבה.

קרנבל בוונציה

החל ארבעים יום לפני חג הפסחא בכל שנה ומסתיים ביום שלישי השמן, או יום לפני יום רביעי של האפר, הקרנבל  בוונציה איטליה הוא פסטיבל שלא תרצו לפספס אותו במהלך חייכם. הפסטיבל הפך מפורסם ברחבי העולם בזכות המסכות המשוכללות והדקורטיביות שלובשים פטרונים. ההערכה היא שכ-3 מיליון מבקרים מגיעים לונציה מדי שנה כדי להשתתף בקרנבל, שבו מתחרים הפטרונים על la maschera più bella, או “המסכה היפה ביותר”, המוענקת בסוף השבוע האחרון של הקרנבל.

אם אתם בעניין של מסיבות מורכבות והתלבשות, אז קרנבל בוונציה הוא בדיוק בסמטה שלכם. איזו דרך טובה יותר לחוות את אחת הערים הרומנטיות ביותר בעולם מאשר השתתפות והשתתפות באחד מהפסטיבלים המפוארים ביותר בעולם הזה. מסיבה זו,  קרנבל  בוונציה צריך להיות ברשימת הדליות של כל מטייל.

פסטיבל הפנסים בטייוואן

במאמץ להגדיל את התיירות ולהעלות את הפרופיל הבינלאומי של טייוואן, מדינת טייוואן עורכת פסטיבל עששיות שנתי מדהים לחלוטין. למקרה שלא שמתם לב, השתמשתי במילה “מדינה” כדי להתייחס לטייוואן, שאכן נושאת מעט מחלוקת.

טייוואן כרגע אינה מוכרת על ידי האו”ם, והרפובליקה של סין תבעה שליטה על הטריטוריה הזו, אבל גם זה לא הוכר. מידע זה עשוי לעזור לך להבין את המשמעות התרבותית של הפסטיבל.

בשילוב הייטק עם מסורת,  פסטיבל הפנסים של טייוואן  הוא פסטיבל מדהים הכולל פנסים צבעוניים מכל הצורות והגדלים. בשנים עברו, הפנסים שימשו כסמל להודיע ​​לחברים ובני משפחה שאתה בטוח.

אף על פי שהפנסים אינם משרתים יותר מטרה זו, הם משמשים היום כדי לסמן שלום ומזל טוב. בנוסף לפנסים הצבעוניים הרבים, החגיגה כוללת גם זיקוקים, אוכל נהדר והרבה חגיגות. זה הופך במהרה לאחד הפסטיבלים המדהימים בעולם למטיילים להשתתף בהם.

חג הקיץ במילווקי, ויסקונסין

אם אתה אוהב מוזיקה, אז אתה הולך לאהוב את  פסטיבל המוזיקה Summerfest  במילווקי, ויסקונסין. פסטיבל המוזיקה הגדול בעולם לפי ספר השיאים של גינס, פסטיבל המוזיקה Summerfest מציג למעלה מ-800 מופעים מוזיקליים על 11 במות בתוך פארק פסטיבל מאייר המשתרע על פני 75 דונם לאורך שפת האגם במילווקי, ויסקונסין. למעלה מ-800,000 אנשים בשנה משתתפים בסאמרפסט כדי ליהנות מהמוזיקה ומהאווירה.

בכל שנה,  רבים מהאמנים המוזיקליים המובילים בעולם , כל עוד הרבה אהובים ותיקים מנגנים בפסטיבל. החלק הטוב ביותר בסאמרפסט הוא שכרטיס במחיר סביר מכניס אותך לדלתות לראות את הרוב המכריע של המופעים. רק הכותרת הראשית של הלילה דורשת כרטיס נפרד כדי לראות. ברגע שנכנסת, יש לך את היכולת לקפוץ מבמה לבמה ולבדוק את המופעים המוזיקליים הנהדרים, ליהנות מאוכל ומשקה נהדרים ולספוג את האווירה.

לה טומטינה בוולנסיה, ספרד

אם אתם אוהבים קרבות אוכל, אז  פסטיבל לה טומטינה  בוולנסיה, ספרד הוא בדיוק בסמטה שלכם. מבחינה טכנית, הפסטיבל מתקיים בעיירה בונוול שבוולנסיה כחלק מהחגיגות בנות השבוע של העיירה בשבוע האחרון של אוגוסט בכל שנה. במה שעשוי להיות קרב האוכל המאורגן הגדול בעולם, המשתתפים בלה טומטינה זורקים עגבניות זה על זה, הכל בשם הכיף.

אני לא יודע מה איתכם, אבל הפסטיבל הזה נראה כאילו זה יהיה פיצוץ מוחלט להשתתף בו. אין דבר יותר כיף מלהיות קצת מבולגן כדי לבלות. זו הסיבה  שפסטיבל לה טומטינה  באזור ולנסיה בספרד ערך את רשימת הפסטיבלים התרבותיים המובילים בעולם למטיילים בהם ניתן להשתתף במהלך חייהם.

פסטיבל דיוואלי במומבאי, הודו

הידוע גם בשם “פסטיבל האורות”,  דיוואלי  הוא פסטיבל הינדי עתיק שנחגג בהודו ובאזורים אחרים בעולם עם אוכלוסיות הינדיות גדולות. הפסטיבל נועד לסמן את ניצחון הטוב על הרע ושל האור על החושך, ולכן הפסטיבל מכונה “פסטיבל האור”.

הפסטיבל נמשך בדרך כלל שבוע, אך החגיגות העיקריות מתרחשות בדרך כלל בליל דיפוואלי, שבו מתרחש ליל הירח החדש החשוך ביותר. במהלך חגיגה זו, הפטרונים מדליקים נרות הן בבתיהם והן מחוצה להם, זיקוקים מופעלים ברחבי הערים, וחגיגות משפחתיות מתרחשות.

ההיכרות הראשונה שלי עם דיוואלי הייתה עם סדרת הטלוויזיה “עזיבות”. בעונה  1, פרק 3 – India: Sacred Ground , החבר’ה מבקרים את חברתם מוניקה ומבלים איתה ומשפחתה דיוואלי בניו דהלי. אני זוכר שצפיתי בפרק הזה והתלהבתי לחלוטין מהחג. זה נראה כמו חג כל כך משמח וחגיגי, וזו הסיבה שהוא נכנס לרשימת הפסטיבלים והאירועים המובילים בעולם שמטיילים יכולים לחוות באופן אישי במהלך חייהם.

התייחסות מכובדת

כפי שציינתי קודם, הפסטיבלים והקרנבלים העולמיים הללו אינם האירועים הראויים היחידים שתוכלו לנסוע לראות ברחבי העולם. יש עוד לא מעט שיהיה תענוג מוחלט לראות אותם באופן אישי. להלן רשימה של כמה מהאפשרויות של סגנית אלוף שכדאי לך לבדוק גם כאפשרויות לחוות במהלך הטיולים שלך.

 • ראש  השנה הסיני  בשנגחאי, סין
 • פסטיבל השלג של סאפורו  בסאפורו, יפן
 • פיאסטה בבלונים בינלאומית של אלבקרקי  באלבקרקי, ניו מקסיקו
 • פסטיבל הפנסים  בהונולולו, הוואי
 • קרנבל סירות הדרקון  בהונג קונג, סין
 • Winterlude  באוטווה וקוויבק, קנדה
 • פסטיבל פילים  בג’איפור, הודו
 • חגיגות גאנש בדהלי   , הודו
 • פסטיבל שלג וקרח  בחרבין, סין
 • Cascamorras  בבאזה, ספרד
 • מצעד חג ההודיה של מייסי  בניו יורק, ניו יורק
 • פסטיבל השמש  באבו סימבל, מצרים
 • יום המלך  בהולנד
 • שמש  בקוסקו, פרו
 • פסטיבל הפרינג’  של אדינבורו באדינבורו, בריטניה

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button