רעיונות לנסיעות

בטיחות בנסיעות: אמצעי זהירות וטיפים למסע בטוח

מחוטפי ארנקים בנסיעה דרך גנבי זהות ועד לפושעים מסוכנים הרבה יותר כמו חוטפים וסוחרי מין, תמיד יש איזה סיפור בחדשות על מישהו שמנצל את המטיילים.

עד כה במסעותיי, מעולם לא היו לי בעיות רציניות, תודה לאל, ורובם המכריע של המטיילים לעולם לא ייפלו קורבן למשהו חמור יותר מאשר כייס. למרות זאת, אני תמיד מזכיר את  נוהלי הבטיחות האלה  כשאני נוסע, ואני ממליץ לך לעשות זאת גם כן.

אם אתם מתכננים את הטיול הבא שלכם ותוהים  איך לנסוע בבטחה , אל תחפשו רחוק יותר מהטיפים הפשוטים והפשוטים האלה לבטיחות נסיעות למדריך הנסיעות הבטוח  האולטימטיבי שלכם  .

טיפים פשוטים לבטיחות בנסיעות שכדאי לדעת

אל תענוד תכשיטים נוצצים

לענוד תכשיטים יקרים וראוותניים היא דרך בטוחה להפוך את עצמך למטרה ברורה לשוד. השאירו את זה בבית, חברים, במיוחד אם אתם מתכננים לנסוע לאזורים צפופים!

לשתות באחריות

זה חייב להיות אחד  מעצות הבטיחות החשובים ביותר למטיילים .

הרבה אנשים נהנים לחקור את חיי הלילה המקומיים תוך כדי נסיעה, ואין בזה שום דבר רע. אבל זכור שחשוב אפילו יותר מאי פעם לשתות  באחריות כשאתה מטייל .

כשאתה רחוק מהבית יש לך סיכוי גבוה יותר ללכת לאיבוד או להגיע לשכונה מסוכנת, והיותך שיכור הופך אותך למטרה קלה להונאות, שוד או גרוע מכך. 

הו, וגברות, לעולם אל תשכחו את כלל הזהב של שתייה בטוחה בפומבי: שימו עין על המשקה שלכם בכל עת!

תהיה חכם לגבי הכסף שלך

כל משאב מוצק של  מידע על בטיחות נסיעות  יגיד לך שלעולם אין זה רעיון טוב לשאת כמויות עצומות של מזומן. במקום זאת, פתח חשבון בבנק בינלאומי או בחברת כרטיסי אשראי כדי שתוכל  להשתמש בכספומטים מקומיים . אם אתה בהחלט חייב למשוך כמויות גדולות של מזומן בבת אחת, השאר את רובו סגור בבטחה במלון או באכסניה שלך ונשא רק את מה שתצטרך להיום.

כאשר אתה משתמש בכספומטים, נסה להשתמש רק בכאלה המחוברים לבנקים, שכן יש סיכוי נמוך יותר שהרמאים יתעסקו בהם.

לעולם אל תשמור את כל הכסף שלך במקום אחד . שמור מזומן וכרטיסי אשראי בשניים או שלושה מקומות שונים כך שאם אחד מהמחסנים שלך נגנב לא תישאר בידיים ריקות לחלוטין.

היו מודעים להונאות פופולריות

חקור את המקום שבו אתה מבקר כדי לראות מה זומם הרמאים המקומיים. ההונאות נעות בין סורקי RFID לתחבולות באמצעות ילדים כדי לשחק על האהדה שלך. סביר להניח שתיפול להונאות אלו אם שמעתם עליהן מבעוד מועד.

דע את מספר הטלפון של שירותי החירום

הקפד לחפש את  מספר שירותי החירום עבור היעד שלך , עוד לפני שאתה מגיע לשם. זה גם רעיון טוב לחפש את המספר של  השגרירות הקרובה ביותר למדינה שלך  לפני שאתה עוזב. רשום אותם או שמור אותם בטלפון שלך כדי שתהיה לך גישה מהירה אליהם במקרה חירום.

השתמש בתיק הנכון

תיקים צולבים הם בטוחים יותר מתיקי כתף או יד ויכולים למנוע מאנשים לתפוס את התיק שלך בזמן שהם רצים או נוסעים על פניו. ישנם טונות של תיקים שנעשו במיוחד עבור מטיילים עם תכונות כמו רצועות חסינות לחתוך, חוסמי RFID ורוכסנים נעילה. השקיעו בתיק טוב  שמתאים לצרכים ולהעדפות שלכם.

הביאו מנעולי נסיעות והשתמשו בהם

אתה יכול לחסוך כמה דולרים אם תבוא מוכן עם מנעול משלך אם אתה מתכנן להישאר באכסניה. גם אם אינך שוהה באכסניה, מנעול  נסיעות  שיכול להצמיד את התיק שלך למושב או לכיסא בזמן האוכל או במעבר יעזור לשמור על חפצי הערך שלך מפני גניבה.

שמור עותקים דיגיטליים של מסמכים חשובים

בעת נסיעה, הדרכון שלך עשוי להיות הדבר היקר ביותר שאתה נושא. במקרה של גניבת דרכון, העתק  דיגיטלי  יעזור להקל על תהליך קבלת ההחלפה.

נסה להשתלב

תיירים נוטים לשאת כמויות גדולות יותר של מזומנים וחפצי ערך והם פגיעים יותר להונאות. נסו להימנע מלהיות תייר ברור. 

התלבשו כמו המקומיים , אל תעצרו בפתאומיות באמצע רחובות סואנים כדי לצלם תמונות, וגם כשאתם אבודים נסו לא להראות את זה. אם אתה צריך לבקש הנחיות או להתייעץ עם מפה, היכנס לחנות או בית קפה כדי לעשות זאת.

השתמש בחברות הובלה מוכרות

חקרו אילו חברות מוניות נחשבות לפני שאתם מגיעים למקום, והשתמשו רק באלה. אם אתה משתף נסיעות באמצעות אפליקציה כמו Uber או Lyft, בדוק שוב את פרטי הרכב של הנהג שלך ואמת את שמו לפני שאתה נכנס איתם לרכב.

בדוק עם חברים ובני משפחה לעתים קרובות

לפני שאתה עוזב, הודע למישהו על מסלול הטיול שלך ועדכן אותו בכל שינוי בתוכניות. עשה לך הרגל לעשות צ’ק-אין עם חבר קרוב או בן משפחה בבית בסוף כל יום. 

אני יודע שזה יכול להיראות כמו טרחה, אבל בסופו של דבר עדיף להיות בטוח מאשר להצטער. אם משהו נורא היה קורה, תקבל עזרה מהר יותר אם מישהו יודע איפה היית אמור להיות באותו היום.

שאל את המקומיים לייעוץ

כשאתם עושים צ’ק-אין במלון או באכסניה, בקשו המלצות על אילו שכונות בטוחות ואילו לא כל כך בטוחות וסמנו מקומות שיש להימנע מהם במפה שלכם.

השתמש באפליקציות להתראות חירום

יש מגוון אפליקציות שמטרתן לספק  מידע על נסיעות בטיחות  ולעזור לנוסעים בטוחים.

 

  • Sitata  היא אפליקציה נהדרת שמתריעה למשתמשים על סכנות פוטנציאליות או שיבושים בנסיעה בזמן אמת. זה גם כולל טיפים להימנעות מהתרמיות האחרונות ועוזר למשתמשים לאתר בתי חולים סמוכים.
  • Smart Traveller  היא האפליקציה הרשמית של משרד החוץ האמריקאי לנוסעים. ישנן תכונות שימושיות רבות, כולל התראות על הודעות נסיעה והתראות ומיקומים של שגרירויות ארה”ב. אני בטוח שיש אפליקציות דומות לאזרחים של מדינות אחרות, אבל לא הצלחתי למצוא שום מידע עליהן באינטרנט.  

 

הישאר מודע לסביבה שלך

אתה תמיד צריך  לשים לב למה שקורה סביבך , בין אם אתה נמצא במקום תיירות צפוף או הולך ברחוב ריק. 

עבריינים עתידיים מחפשים לעתים קרובות אנשים שדעתם מוסחת או מנותקת מסביבתם כדי לכוון אותם. זה חשוב במיוחד לנוסעים בודדים, במיוחד  נוסעות סולו .

סמוך על האינסטינקטים שלך

אם מישהו או מקום כלשהו גורמים לך לאי נוחות, סביר להניח שיש סיבה לכך. לעתים קרובות תת המודע שלנו קולט דברים שאנחנו לא מודעים אליהם במודע, ומכאן נובעות “תחושות הבטן” שלנו. הקשיבו לרגשות האלה. הם יעזרו לך להישאר בטוח.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button